KONCERT NOWEJ MUZYKI SAKRALNEJ

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej to artystyczne wydarzenie ukazujące wybrane przez kompozytora Sebastiana Szymańskiego utwory współczesnych kompozytorów muzyki sakralnej połączone z twórczością samego autora. Wśród nich można znaleźć kompozycje powstałe na zróżnicowane instrumentarium, które na potrzeby tego wydarzenia zostały przeinstrumentowane specjalnie dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej – zespołu prowadzonego przez kompozytora i działającego przy Limanowskim Domu Kultury www.ldk.limanowa.pl. Należą do nich m.in. utwory z cyklu Muzyki Pasyjnej takie jak Dignity of a man skomponowane w 2012 roku dla orkiestry smyczkowej i prawykonane przez Orkiestrę Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, czy Modlitwa do słów Marii Szymańskiej na chór żeński, której prawykonanie odbyło się jesienią 2014 roku z udziałem Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

LOK2

W trakcie koncertu usłyszymy również utwory takich kompozytorów jak John Rutter, czy Jacob de Haan. Warstwa wokalna została powierzona Sylwii Zelek – wokalistce związanej z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Warto zaznaczyć również, że podczas tego koncertu odbędzie się koncertowe prawykonanie miniatury muzycznej, którą Sebastian Szymański zadedykował dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej i która została z radością przyjęta przez zespół.

Dzięki zaproszeniu ks. Piotra Przybysza – doktoranta Uniwersytetu Papieskiej Jana Pawła II w Krakowie oraz założyciela Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej – Pueri Cantores Sancti Stanislai – Limanowska Orkiestra Kameralna będzie miała możliwość wystąpienia w niezwykłych miejscach i zmierzy się z niezwykłą i specyficzną akustyką zarówno Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim jak i przestrzeni Archikatedry Łódzkiej. Niewątpliwie wydarzenie to zapisze się w pamięci i sercach wykonawców i odbiorców muzyki zaprezentowanej podczas koncertu, a samo wydarzenie będzie miało wymiar promocji także miasta Limanowa.

Orkiestrę podczas koncertów wyjątkowo poprowadzi sam kompozytor.

Portrait Of A Composer, fot. "w Błękitnym Kadrze"

data koncertów: 03.06.2018
godzina: 10:30 Piotrków Trybunalski, 13:20 Łódź
wstęp wolny

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s