prawykonanie ŚPIEWAJCIE przez Polski Narodowy Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego

Prawykonanie utworu ŚPIEWAJCIE do słów św. Augustyna z Hippony odbyło się podczas koncertów Polskiego Narodowego Chóru Mieszanego pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego 13 lipca w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, 14 lipca w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Symfonicznej i 15 lipca w Muzeum Lubelskim. Zespół przygotowali: Agnieszka Franków-Żelazny i Bartosz Michałowski.

więcej informacji: Sesja letnia Sandomierz – Radom – Lublin, 6–16 lipca 2018

 

Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, Agnieszka Franków-Żelazny, Bartosz Michałowski, Młodzi Kompozytorzy, fot. w Błękitnym Kadrzefot. w Błękitnym Kadrze

Reklamy

video_BŁAGANIA_University of Michigan School of Music_USA

BŁAGANIA na fortepian i taśmę zostały wykonane w USA.

Utwór wykonał znakomity pianista Justin Snyder (elektronika – Daphna Raz) podczas koncertu, który odbył się 16 kwietnia 2018 roku w Chip Davis Studio, University of Michigan School of Music, USA.
Warto podkreślić, że wykonaniu towarzyszyła projekcja visual-art autorstwa Suby Ramana.

Błagania (2015) – for piano + tape by Sebastian Szymański

Justin Snyder, piano
Suby Raman, visuals
Daphna Raz, electronics
Matias Vilaplana Stark, recording and documentation

http://www.szymanski-composer.com
http://www.justinsnyderpianist.com/

MODLITWA – wykonania podczas Koncertów Nowej Muzyki Sakralnej

Modlitwa do słów Marii Szymańskiej na chór żeński (2014)

Libretto stanowi wiersz napisy przez Mamę kompozytora Marię Szymańską w 1982 roku, która zadedykowała go synowi po jego narodzeniu. Prawykonanie utworu odbyło się we wrześniu 2014 roku w Filharmonii Bałtyckiej w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. Ponadto utwór jest pierwszym utworem z kręgu muzyki chóralnej Sebastiana Szymańskiego.

 

Wykonanie podczas Koncertu Nowej Muzyki Sakralnej w Archikatedrze Łódzkiej przez Sylwię Zelek – sopran oraz Limanowską Orkiestrę Kameralną. 03.06.2018 r.

 

Wykonanie podczas Koncertu Nowej Muzyki Sakralnej w Kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza przez Urszulę Palkę-Ranosz – sopran oraz Limanowską Orkiestrę Kameralną. 10.06.2018 r.

 

MODLITWA

„Ojcze Mój Boże Czemuś Mnie opuścił”
– wołałeś Chryste z boleścią w Swym głosie

Wsparty na skale
Przy konfesjonale nieba otwartego.

Ty, Bóg potężny wzywałeś pomocy,
będąc Człowiekiem w ludzkiej niemocy.

Czułeś tę chwilę ciszy niezmąconej wiatru powiewem,
łkaniem drzew oliwnych, aniołów śpiewem,

Klękam przed Tobą w Ogrodzie mych wspomnień,
błagam o pomoc w walce ze Sobą.

Otwórz mi Panie wrota Serca Twego,
daruj mi Panie błagam przebaczenia…

Odsuń ten Kielich niepełny mej męki
i nie odtrącaj wyciągniętej ręki.

 

Maria Szymańska

ŚPIEWAJCIE do słów św. Augustyna z Hippony

Serdecznie zapraszam Państwa na prawykonanie mojego utworu ŚPIEWAJCIE do słów św. Augustyna na chór mieszany, które odbędzie się podczas koncertów z udziałem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny i Bartosza Michałowskiego w dniach:

  • 13 lipca w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu
  • 14 lipca w gmachu Radomskiej Orkiestry Kameralnej
  • 15 lipca w Muzeum Lubelskim

Utwór powstał w ramach Projektu „Młodzi młodym”
– „to działanie mające na celu promocję twórczości młodych polskich kompozytorów poprzez wykonania młodych polskich śpiewaków. Kompozycje mają chwalić śpiew i zachęcać do śpiewania zarówno chórzystów jak i słuchaczy”.

więcej info:

Polski Narodowy Chór Młodzieżowy

facebook.com/PolskiNarodowyChorMlodziezowy/events/

pnchm

fot. Michał Mazurkiewicz foto

KONCERT NOWEJ MUZYKI SAKRALNEJ – początek autorskiego projektu

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej to artystyczny projekt Sebastiana Szymańskiego, w którego programie kompozytor poprzez szczególny dobór syntezujących utworów muzycznych uwypukla znaczenie i piękno współczesnych dzieł tego gatunku. Lista utworów, obok dzieł kompozytora, obejmuje kompozycje autorstwa Jacob’a de Haan’a, John’a Rutter’a czy Ennio Morricone.


3 czerwca 2018 roku odbyły się dwa koncerty z udziałem sopranistki Sylwii Zelek i muzyków z Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, którzy wystąpili pod batutą kompozytora na dziedzińcu Centrum Idei Ku Demokracji działającym przy Kościele Akademickim Sióstr Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim oraz we wnętrzu Archikatedry św. Stanisława Kostki w Łodzi realizując program koncertu Nowej Muzyki Sakralnej.

info:

Archikatedra
LDK

 

PIE IESU na płycie chóru MUSICA SACRA

Chór Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego wydał płytę PIE IESU, na której znajduje się mój utwór.  Jest mi niezmiernie miło!

Pragnę serdecznie podziękować i pogratulować Pawłowi Łukaszewskiemu, członkom chóru Musica Sacra oraz kompozytorom, których dzieła znajdują się na tej płycie!

Płyta będzie dostępna w wydawnictwie Requiem Records:
Płyta Pie Iesu