MODLITWA – wykonania podczas Koncertów Nowej Muzyki Sakralnej

Modlitwa do słów Marii Szymańskiej na chór żeński (2014)

Libretto stanowi wiersz napisy przez Mamę kompozytora Marię Szymańską w 1982 roku, która zadedykowała go synowi po jego narodzeniu. Prawykonanie utworu odbyło się we wrześniu 2014 roku w Filharmonii Bałtyckiej w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. Ponadto utwór jest pierwszym utworem z kręgu muzyki chóralnej Sebastiana Szymańskiego.

 

Wykonanie podczas Koncertu Nowej Muzyki Sakralnej w Archikatedrze Łódzkiej przez Sylwię Zelek – sopran oraz Limanowską Orkiestrę Kameralną. 03.06.2018 r.

 

Wykonanie podczas Koncertu Nowej Muzyki Sakralnej w Kościele Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza przez Urszulę Palkę-Ranosz – sopran oraz Limanowską Orkiestrę Kameralną. 10.06.2018 r.

 

MODLITWA

„Ojcze Mój Boże Czemuś Mnie opuścił”
– wołałeś Chryste z boleścią w Swym głosie

Wsparty na skale
Przy konfesjonale nieba otwartego.

Ty, Bóg potężny wzywałeś pomocy,
będąc Człowiekiem w ludzkiej niemocy.

Czułeś tę chwilę ciszy niezmąconej wiatru powiewem,
łkaniem drzew oliwnych, aniołów śpiewem,

Klękam przed Tobą w Ogrodzie mych wspomnień,
błagam o pomoc w walce ze Sobą.

Otwórz mi Panie wrota Serca Twego,
daruj mi Panie błagam przebaczenia…

Odsuń ten Kielich niepełny mej męki
i nie odtrącaj wyciągniętej ręki.

 

Maria Szymańska

Reklamy

prawykonanie ŚPIEWAJCIE do słów św. Augustyna przez Polski Narodowy Chór Młodzieżowy

Serdecznie zapraszam Państwa na prawykonanie mojego utworu ŚPIEWAJCIE do słów św. Augustyna na chór mieszany, które odbędzie się podczas koncertów z udziałem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny i Bartosza Michałowskiego w dniach:

  • 13 lipca w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu
  • 14 lipca w gmachu Radomskiej Orkiestry Kameralnej
  • 15 lipca w Muzeum Lubelskim

Utwór powstał w ramach Projektu „Młodzi młodym”
– „to działanie mające na celu promocję twórczości młodych polskich kompozytorów poprzez wykonania młodych polskich śpiewaków. Kompozycje mają chwalić śpiew i zachęcać do śpiewania zarówno chórzystów jak i słuchaczy”.

więcej info:

Polski Narodowy Chór Młodzieżowy

facebook.com/PolskiNarodowyChorMlodziezowy/events/

pnchm

fot. Michał Mazurkiewicz foto

KONCERT NOWEJ MUZYKI SAKRALNEJ – początek autorskiego projektu

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej to artystyczny projekt Sebastiana Szymańskiego, w którego programie kompozytor poprzez szczególny dobór syntezujących utworów muzycznych uwypukla znaczenie i piękno współczesnych dzieł tego gatunku. Lista utworów, obok dzieł kompozytora, obejmuje kompozycje autorstwa Jacob’a de Haan’a, John’a Rutter’a czy Ennio Morricone.


3 czerwca 2018 roku odbyły się dwa koncerty z udziałem sopranistki Sylwii Zelek i muzyków z Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, którzy wystąpili pod batutą kompozytora na dziedzińcu Centrum Idei Ku Demokracji działającym przy Kościele Akademickim Sióstr Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim oraz we wnętrzu Archikatedry św. Stanisława Kostki w Łodzi realizując program koncertu Nowej Muzyki Sakralnej.

info:

Archikatedra
LDK

 

PIE IESU na płycie chóru MUSICA SACRA

Chór Katedry Warszawsko-Praskiej MUSICA SACRA pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego wydał płytę PIE IESU, na której znajduje się mój utwór.  Jest mi niezmiernie miło!

Pragnę serdecznie podziękować i pogratulować Pawłowi Łukaszewskiemu, członkom chóru Musica Sacra oraz kompozytorom, których dzieła znajdują się na tej płycie!

Płyta będzie dostępna w wydawnictwie Requiem Records:
Płyta Pie Iesu

zapowiedź koncertów u panien dominikanek oraz w archikatedrze łódzkiej

KONCERT NOWEJ MUZYKI SAKRALNEJ

Koncert Nowej Muzyki Sakralnej to artystyczne wydarzenie ukazujące wybrane przez kompozytora Sebastiana Szymańskiego utwory współczesnych kompozytorów muzyki sakralnej połączone z twórczością samego autora. Wśród nich można znaleźć kompozycje powstałe na zróżnicowane instrumentarium, które na potrzeby tego wydarzenia zostały przeinstrumentowane specjalnie dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej – zespołu prowadzonego przez kompozytora i działającego przy Limanowskim Domu Kultury www.ldk.limanowa.pl. Należą do nich m.in. utwory z cyklu Muzyki Pasyjnej takie jak Dignity of a man skomponowane w 2012 roku dla orkiestry smyczkowej i prawykonane przez Orkiestrę Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, czy Modlitwa do słów Marii Szymańskiej na chór żeński, której prawykonanie odbyło się jesienią 2014 roku z udziałem Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

LOK2

W trakcie koncertu usłyszymy również utwory takich kompozytorów jak John Rutter, czy Jacob de Haan. Warstwa wokalna została powierzona Sylwii Zelek – wokalistce związanej z Akademią Muzyczną w Krakowie.

Warto zaznaczyć również, że podczas tego koncertu odbędzie się koncertowe prawykonanie miniatury muzycznej, którą Sebastian Szymański zadedykował dla Limanowskiej Orkiestry Kameralnej i która została z radością przyjęta przez zespół.

Dzięki zaproszeniu ks. Piotra Przybysza – doktoranta Uniwersytetu Papieskiej Jana Pawła II w Krakowie oraz założyciela Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej – Pueri Cantores Sancti Stanislai – Limanowska Orkiestra Kameralna będzie miała możliwość wystąpienia w niezwykłych miejscach i zmierzy się z niezwykłą i specyficzną akustyką zarówno Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim jak i przestrzeni Archikatedry Łódzkiej. Niewątpliwie wydarzenie to zapisze się w pamięci i sercach wykonawców i odbiorców muzyki zaprezentowanej podczas koncertu, a samo wydarzenie będzie miało wymiar promocji także miasta Limanowa.

Orkiestrę podczas koncertów wyjątkowo poprowadzi sam kompozytor.

Portrait Of A Composer, fot. "w Błękitnym Kadrze"

data koncertów: 03.06.2018
godzina: 10:30 Piotrków Trybunalski, 13:20 Łódź
wstęp wolny

prawykonanie i nagranie miniatury muzycznej ANGELS

LOK2.jpg

Kilka lat temu, w 2009 roku, gdy byłem na początku swojej drogi kompozytorskiej, napisałem miniaturę muzyczną na kwartet smyczkowy, która przez długi czas oczekiwała na prawykonanie.

Kilka lat później, bo na początku 2018 roku zdecydowałem, że przeinstrumentują ją i zadedykuję muzykom Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, z którymi pracuję już dwa lata ❤

7 maja 2018 roku w niezwykłej Jasicówce odbyło się prawykonanie i rejestracja audiowizualna utworu ANGELS:

Obsada:

flauti
sassofono alto in mib
pianoforte
violini I
violini II
viole
violoncelli

★ UTWÓR WYKONAŁA
Limanowska Orkiestra Kameralna
https://www.ldk.limanowa.pl/pracownia/22/limanowska-orkiestra-kameralna
7 maja 2018 roku w Jasicówce http://www.jasicowka.pl

LOK3

♫ REŻYSERIA DŹWIĘKU
▸ ARS PRO NOBIS
https://www.facebook.com/SztukaDlaNas/

✂ REALIZACJA VIDEO
▸ Błękitnym Kadrze
https://www.facebook.com/wBlekitnymKadrze/

© PRODUKCJA 2018
▸ Sebastian Szymański
https://www.Szymanski-Composer.com

♯ SOCIAL MEDIA
https://www.facebook.com/SebastianSzymanskiMusic/
https://www.instagram.com/SebastianSzymanskiMusic/
https://soundcloud.com/SebastianSzymanskiMusic
https://twitter.com/PolishComposer
https://vimeo.com/sebastianszymanski

✎ KONTAKT
▸ ssz.composer@gmail.com